O blogu

Uwaga!
W opowiadaniu występują sceny gwałtu, seksu i przemocy, a także sporadyczne wulgaryzmy.

Poza tym fabuła opiera się na związkach homoseksualnych między mężczyznami.
***
Początek XXII wieku.
Europą włada samozwańcza Rodzina Królewska wampirów. Prawa człowieka zredukowane zostały do niezbędnego minimum, a wystawianie ludzi w sklepach czy na aukcjach jako towar umiarkowanie  luksusowy zostało usankcjonowane prawnie. Każdy nowobogacki krwiopijca może pozwolić sobie na osobisty worek pełen krwi o długim terminie przydatności.

Klaudiusz jest już zmęczony. W jego wieku to nic dziwnego, większość nieśmiertelnych daje sobie spokój z życiem po kilku dekadach. Klaudiusz nawet nie rozważa takiej możliwości, co nie zmienia faktu, że kolejny nieudany związek oraz do obrzydzenia sielankowa atmosfera w Pałacu Królewskim nakłaniają go do ucieczki do pięknej acz zamieszkanej przez koszmarnego kuzyna Moskwy.     

Michaił trafił na aukcję, by jego młodsi koledzy z sierocińca mieli za co kupić podręczniki. Praktyka to częsta i już niemal nie potępiana, a pieniążki na utrzymanie placówki z nieba nie spadną. Nic więc dziwnego, że zdrowego, urodzinowego chłopaka bez realnych szans na adopcję wymieniono na przyzwoite dotacje, a że przy okazji Misza miał pecha trafić w twarde łapska cara, to już inna sprawa.
***
Można spodziewać się psychologizujących rozważań, patologicznych związków międzyludzkich w różnych konfiguracjach płciowych (choć jak pisałam wyżej, panowie dominują), trochę jakby wątku sensacyjnego i luźnych nawiązań do kultury Francji.
Zachęcam do czytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Layout by Yassmine